Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

На кожному четвертому підприємстві інспектори виявили порушення трудових прав інвалідів

У січні-жовтні 2017 року інспектори Управління Держпраці у Рівненській області здійснили 113 перевірок додержання законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

На 29 підприємствах виявлено 39 порушень, у т.ч. щодо реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів – 8, подання звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів – 22, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів – 9.

За результатами перевірок роботодавців складено 29 актів, на усунення виявлених порушень посадовим особам внесено 29 приписів та складено і передано до суду 13 протоколів про адмінправопорушення за ст.188-1 КУпАП.

Що перевіряють інспектори.

Одним із цільових напрямів перевірки додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту. Зокрема, це праця людей з інвалідністю. У цьому питанні простежується різний підхід роботодавців, але більшість чітко дотримується вимог.

До таких суб’єктів господарювання належить ДП «Рівненський лісгосп». Перевіряючи його, головний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Олександр Біловол проаналізував виконання вимог статті 19 ЗУ № 875 «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Зокрема: - чи зареєстрований роботодавець у Фонді соціального захисту інвалідів; - чи подає звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів; - чи виконує норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. У результаті перевірки було встановлено, що на підприємстві ці нормативно-правові вимоги виконують.

Не дотримувалися, але після перевірки і отримання припису наглядовців виправили ситуацію в ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг». Фахівці Управління Держпраці під час інспектування виявили, що в порушення вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємство не зареєстроване у Фонді соціального захисту інвалідів; звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2015 та 2016 рік за формою №10ПІ у визначений законодавством термін не подавався; 4-відсотковий норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, не виконувався.

За результатами перевірки складено протокол та передано до Рівненського міського суду на підставі ч.2 ст.188-1 КУпАП.

Прес-служба Управління Держпраці у Рівненській області

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог