Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Об’єднані громади Рівненщини вчаться контролюючим повноваженням

Про делеговані функції контролю за дотриманням трудового законодавства йшлося на комунікаційному майданчику Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На семінарі, проведеному Центром та Управлінням Держпраці у Рівненській області за участі представників Пенсійного фонду, навчалися секретарі рад, сільські старости та працівники виконавчих апаратів з 12 ОТГ.

Методичні роз’яснення стосовно новацій ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надала заступник начальника Управління Наталія Карп’юк. Наглядовець роз’яснила повноваження, визначені частиною 3 статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.

Для їх здійснення міським радам міст обласного значення чи об’єднаним територіальним громадам рекомендується створення нового або покладення контрольних повноважень на діючий виконавчий орган. Наталія Карп’юк зазначила, що в об’єднаних територіальних громадах, які налічують до 20 000 жителів, за рішенням ради такої громади контрольні повноваження можуть покладатись на уповноважену посадову особу.

Хто може бути інспектором праці, чи можливе суміщення функцій, та багато інших дотичних питань поставили учасники семінару. Їх активність підтвердила, що тема контролю для ОТГ ще нова і, навіть, суперечлива.

Так, представниця Клесівської ОТГ розповіла, що депутати, міркуючи над доцільністю штатної одиниці інспектора праці, ставлять визначальним фактор бюджетних витрат. І мають настороженість стосовно штрафів, які ідуть до державного, а не місцевого бюджету. У відповідь Наталія Карп’юк наголосила: «Політика Держпраці жодним чином не налаштована на пріоритетність штрафів. Ми в першу чергу маємо завдання попереджати порушення за допомогою інформаційно-консультативної роботи.

Такий принцип і в майбутніх інспекторів праці ОТГ». Аргументи стосовно збільшення місцевих надходжень за наявності ефективного контролю за дотриманням трудового законодавства чітко навів начальник відділу забезпечення наповнення бюджету Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Олександр Сукач: «Кожне легалізоване за сприяння інспектора праці робоче місце – це прямі відрахування ЄСВ до бюджету ОТГ. Відтак, і працівники, які зможуть отримувати соціальні гарантії, і вся громада отримують від дій інспектора лише позитив. Це збільшення місцевої казни, розвиток та територіальна самодостатність».

Спеціально для органів місцевого самоврядування фахівці Управління розробили тематичну методичку, в якій подали законодавчі новації доступною мовою інфографіки. Таку подачу інформації схвально оцінили учасники семінару. Відтак, в ОТГ вже мають чітку схему покрокових дій.

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог