Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Податкові нововведення: кому стало легше?

Начальник ГУ Міндоходів Рівненщини Дмитро ЗайцевІнтерв’ю з в.о. начальника ГУ Міндоходів Рівненщини Дмитром Зайцевим

 - Дмитре Борисовичу, скажіть, як сплачують податки на Рівненщині в цей непростий час?

На сьогоднішній день, в Україні  склалася надзвичайно складна політична та економічна ситуація. Тому наше першочергове завдання - забезпечити стабільне і ритмічне надходження платежів до бюджету. Наразі ми, спільно з платниками податків, з цим завданням справляємося.
 З початку року до державного бюджету Рівненщина перерахувала 250,6 млн. грн. В т.ч. у квітні  - 56 млн. грн.
 Місцеві бюджети цьогоріч отримали  465,7 млн. грн., з них у квітні - 123,5 млн. грн. Індикативні показники з початку року виконано на 105 відс., додатково до бюджету спрямовано 22 млн. грн.
 Безперечно, саме завдяки успішному наповненню бюджетів усіх рівнів, в області відсутня заборгованість із заробітної плати працівникам підприємств, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів.  А за розміром зарплати Рівненщина займає перше місце в Західному регіоні. Середньомісячна заробітна плата в області - 2657 гривень, що у 2,2 раза перевищує прожитковий мінімум громадян. Крім того, належне наповнення місцевих бюджетів дозволяє успішно вирішувати соціально-економічні, екологічні та інші проблеми територіальних громад області.

- Що можете сказати про розвиток малого і середнього бізнесу?                                    
                                            
 Якщо за чотири місяці минулого року до місцевих бюджетів області  надійшло майже 40 млн. грн. єдиного податку, то в поточному році  надходження зросли і становлять  43,3 млн. грн. ( з них 9,8 млн. грн. – сплачено юридичними особами, 33,5 млн. грн. – фізособами).
 Цього року переваги спрощеної системи оподаткування оцінили майже 26 тисяч підприємців – фізичних осіб та 3,7 тисячі юридичних осіб області,  що на 1,7 тис. більше ніж торік. Як бачимо, нововведення щодо спрощеної системи оподаткування, запроваджені у 2012-2013 роках, дали свої позитивні результати і для бізнесу, і для бюджету.
 

- Що змінилося у проведенні податкових перевірок?

 Раніше у податківців був чіткий план і ревізорам ставили конкретні завдання на кожен місяць. Зараз ми відходимо від цієї практики. Міністерством вже скасовано критерії ефективності податкових перевірок і вимоги щодо обов’язкових донарахувань. Таким чином, одразу ж зменшилось поле для корупції, яка виникає між бізнесом і податківцями. Критеріями ефективності тепер є те, наскільки обгрунтованими та документально підтвердженими є результати перевірок. Для перевірок відбираються лише підприємства, які мають ризики щодо ухилення від оподаткування.
 З початку року, кількість позапланових перевірок підприємств зменшилася майже на 38 відсотків. Податковими аудиторами за січень - квітень проведено лише 36 планових та  213 позапланових перевірок підприємств. За їх результатами до бюджету  надійшло майже 5 млн. грн. Ще 1,5 млн. грн. донарахували міндоходівці під час перевірок  підприємств та підприємців, які виплачували заробітну плату (або інші доходи) громадянам. Адже у кожному випадку встановлені порушення законодавства. 

- Як вирішується питання з відшкодуванням ПДВ?

 Відшкодування ПДВ залишається і надалі дуже актуальним. Внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»  і  з  03.04.2014 р., платники можуть отримати відшкодування ПДВ шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики. Строк обігу облігацій - 5 років. Отримання відшкодування ПДВ у вигляді облігацій здійснюється на добровільних засадах.

 - З метою стабілізації фінансової ситуації, Урядом прийнято Закон "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні".  Які саме заходи економії коштів передбачено?

Так званий антикризовий закон запроваджує режим суворої економії державних коштів. Введення його в дію буде здійснюватися поетапно. Зокрема, зазначу, що держава зміщує  акцент на сплату податків більш заможними громадянами: підвищення акцизів, оподаткування значних площ житлової нерухомості, великих пенсій, дивідендів, роялті, інвестиційних доходів. Отже, складні часи  вимагають складних рішень, а тому маємо працювати ще наполегливіше, щоб забезпечити стабілізацію ситуації та економічне зростання в Україні.
 

ГУ Міндоходів у Рівненській області

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог