Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Рівненщину на міжнародному фестивалі в Івано-Франківську представляли майбутні ковалі

Щорічний Міжнародний фестиваль «Свято ковалів», що проходить у Івано-Франківську, відвідала група слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Коваль» на чолі із відомим ковалем, майстром виробничого навчання Сергієм Торулею. Цьогорічне ковальське свято ювілейне - 15-те. Його учасниками стали близько 200 ковалів із України, Нідерландів, Великобританії, Франції, США, Литви, Білорусі, Польщі, Чехії, Туреччини, Ізраїлю.

Сергій Торуля: «Цьогорічний захід об’єднав 5 ковальських команд із різних країн. Усі роботи майстрів стали подарунком місту Івано-Франківськ. Напередодні перед ковалями було поставлено основне завдання – довершити та прикрасити грандіозну велику вежу трьома діючими годинниками. Отож, майстри взялися за роботу - кували унікальні символи часу».

Цікаво, що на свято до Івано-Франківська із різних регіонів України приїхали і слухачі РЦПТО ДСЗ минулих років. Нині це успішні підприємці, майстри своєї справи. Фестиваль об’єднав у єдину команду творчих та завзятих умільців, тих, хто знає мову вогню і металу.

Унікальна годинникова вежа стане наступною видовищною родзинкою міста - цікавою середньовічною спорудою з флюгером. На ній розташуються три годинники із зображенням часового кола і стрілок. Споруда має близько 6 метрів у висоту. Ковалі кували вироби за строго встановленими розмірами. Загалом, було виконано 36 тематичних робіт.

Слухачі Рівненського ЦПТО ДСЗ разом із випускниками минулих років під керівництвом майстра виробничого навчання виготовили символічний кований годинник із трьома стрілками,  одна з яких - годинникова символізує чоловіче начало, друга - хвилинна – жіноче, і третя - секундна символізує серце. В уявну мить, коли три стрілки зіллються воєдино, зароджується любов. Такий кований витвір стане вартовим найсолодшого із почуттів. Майже казкова атмосфера здійснення бажань і мрій відтепер пануватиме біля старого бастіону.

Рівненські ковалі, окрім роботи над годинником, взяли участь у знаменитих майстер-класах від легендарного голландського коваля Хууба Сенсена – давнього друга Рівненського ЦПТО ДСЗ, улюбленого наставника ковалів-початківців.

Впродовж двох днів учасники великої гамірної кузні мали унікальну нагоду переймати майстерність кращих представників професії. А зустріч нинішніх слухачів із випускниками РЦПТО ДСЗ на теренах Івано-Франківщини яскраво продемонструвала і підтвердила, яким може бути шлях від безробітного до кваліфікованого коваля. Майбутні майстри спілкувалися із ковалями, розпитували про працевлаштування, дізнавалися, як започаткувати власну справу та успішно вести ковальський бізнес.

Серед майбутніх ковалів є і учасники АТО. Демобілізовані військовослужбовці віддали перевагу справжній чоловічій професії,  обрали навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ, а участь у відомому ковальському святі стала для них яскравою сторінкою нового мирного життя.

Відмінна сучасна матеріально-технічна база та потужний висококваліфікований викладацький склад РЦПТО ДСЗ дозволяють слухачам всебічно вивчати професію. Навчальна програма передбачає також повноцінну практичну підготовку майбутніх ковалів. Рівненський ЦПТО ДСЗ завжди підтримує і ініціює участь своїх слухачів у різноманітних конкурсах і фестивалях, адже це сприяє популяризації робітничих професій, росту та професійному розвитку майбутніх кваліфікованих робітників.

До зустрічі на наступному святі!

 

 

Довідки за тел. 63-36-52 (відділ організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості)

 

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог