Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Виконання усіх етапів Програми ПТЕ енергоблоку №3 гарантує надійну та безпечну роботу РАЕС у майбутньому

На проммайданчику Рівненської АЕС відбувся черговий оперативний штаб під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина, у ході якого були обговорені питання стану реалізації заходів некапітального характеру в рамках Програми підготовки енергоблоку №3 РАЕС до продовження терміну експлуатації (ПТЕ).

Про хід виконання заходів інжинірингового характеру (некапітальні) звітував заступник головного інженера РАЕС з модернізації та управління ресурсом Сергій Григораш спільно з керівниками структурних підрозділів електростанції.

На сьогоднішній день зі 129 пунктів Програми ПТЕ реалізовані 112, решта знаходяться на різних стадіях виконання. Узгоджено Держатомрегулювання України рішення з продовження терміну експлуатації корпусу реактора енергоблоку №3 з обґрунтованим терміном експлуатації до 60 років. З метою модернізації математичної платформи повномасштабного тренажера ВВЕР-1000 в навчально-тренувальному центрі РАЕС заключено договір про його модернізацію.

Як зазначив начальник відділу пожежної безпеки служби відомчого нагляду та пожежної безпеки РАЕС Микола Шимко, на енергоблоці №3 в залежності від категорії приміщення, із 94 передбачених на 2017-2018 роки замінено 29 дверей на протипожежні.

В рамках Програми підготовки енергоблоку №3 до ПТЕ необхідно усунути відхилення від норм та правил, які зафіксовані у Звіті з аналізу безпеки блоку №3. Одне з таких – відсутність установки переробки горючих рідких радіоактивних відходів. Також до початку планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3 заплановано узгодити в повному обсязі шість рішень про продовження терміну експлуатації, які дозволять закінчити етап оцінки технічного стану критичних елементів основного обладнання енергоблоку-мільйонника таких, як: парогенератори, компенсатор тиску, головні циркуляційні насоси, головні циркуляційні трубопроводи першого контуру, гідроємності, внутрішньокорпусні пристрої.

«Виконання усіх запланованих інжинірингових заходів (некапітального характеру) йде за графіком. Їх реалізація сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності енергоблоку, що є пріоритетним завданням рівненських атомників. З фінансуванням напрямку діяльності з продовження терміну експлуатації (некапітального характеру) також ніяких критичних питань на сьогодні не виникає», - запевнив Сергій Григораш.

У підсумку засідання оперативного штабу генеральний директор РАЕС Павло Павлишин наголосив, що колективу Рівненської АЕС необхідно докласти максимум зусиль аби виконати всі заплановані заходи ще до початку планово-попереджувального ремонту на блоці-мільйоннику.

https://www.rnpp.rv.ua/

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог