Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Березнівщина туристична

Березнівсъкий район розташований у східній частині Рівненської області. Площа становить 1,71 тис. кв. км (8,8 % площі Рівненської області).
Відстань від м. Березне до обласного центру — 66 км, до залізничної станції Моквин — 20 км.
На півночі район межує із Сарненським і Рокитнівським районами Рівненської області, на сході — з Житомирською областю, на півдні — з Корецьким та Гощанським районами Рівненської області, на заході — з Костопільським районом Рівненської області.
На території району розміщено 55 населених пунктів, з них: міст — 1, селищ міського типу — 1, сільських населених пунктів — 53.
Функціонує 25 місцевих рад, з них: 1 міська, 1 селищна, 23 сільських. Депутатський корпус районної ради нараховує 46 депутатів.
В східній частині району, в межах Українського кристалічного щита, розміщені численні родовища різнокольорових гранітів, сієнітів, габро. Ці кристалічні породи - цінний будівельний, декоративний і облицювальний матеріал.
Базою для розвитку фарфоро-фаянсової промисловості та виробництва вогнетривкої цегли є родовища каоліну.
Найпоширенішими корисними копалинами є піски, які займають 70 % території району.
Паливні корисні копалини представлені покладами торфу.
На території району є 7 заказників. Із них один має статус загальнодержавного значення — загальнозоологічний "Урочище Брище-1", решта — місцевого значення. Мережу місцевих заказників створюють: загальнозоологічний "Урочище Брище-2", ландшафтний — "Соколині гори", гідрологічний — "Полянські стави", лісові — "Більчаківський", "Остроганський". Чотири заказники — "Соколині гори", "Більчаківський", "Остроганський" та геологічний "Марининсько-Устянські граніти" входять до складу Надслучанського регіонального ландшафтного парку. Харьков гостиницы можно заказать по телефону или найти в интернете.
Один із найцікавіших куточків Березнівщини „Надслучансъка Швейцарія", де можна побачити давньоруські городища, цілющі радонові джерела, наймогутнішу оборонну твердиню Волині „Губківський замок". Тут ростуть рідкісні рослини, занесені до Червоної книги. До послуг туристів — туристична база с.Маринин та приватні садиби мешканців сіл Маринин та Губків. Працьовиті, щирі, гостинні люди, не байдужі до свого краю, запропонують пішохідні та кінні екскурсії, рибну ловлю, збирання грибів, ягід, лікарських рослин. Ви зможете оцінити місцеву народну кухню.
Подорожуючи Березнівщиною, варто відвідати дендрологічний парк, що розташований на території Березнівсъкого лісового коледжу. Він був закладений у 1979 p. на площі 30 га. Дендропарк створювався протягом 20 років клопіткою працею ентузіастів, студентів та викладачів Березнівсъкого лісового коледжу. Ними була здійснена велика робота з придбання і вирощування садивного матеріалу, поїздки в інші ботанічні сади, дендропарки, зелені господарства, лісгоспи різних куточків України та за кордон. Таким чином було зібрано близько 900 видів і форм деревних рослин. У парку представлені кращі зразки рослинності різних регіонів країн та континентів.
Сьогодні парк має 7 км оглядових доріжок. В основі розміщення колекцій дерев і чагарників — поєднання ботанічно-географічного й систематичного принципів.
Найдавнішим храмом Березнівського району є церква Різдва Богородиці у с. Дpyxiв, збудована в 1793 р. Як повідомляють історичні джерела, дещо пізніше, в 1801 р., на кошти прихожан була побудована церква в ім'я Преображенія Господня (с. Маринин). Будівля була дерев'яною на кам'яному фундаменті, вкрита залізом. У 1857 р. храм був відремонтований, а в 1882 р. біля церкви добудували дерев'яну дзвіницю.
У с. Бистричі знаходиться церква Святого Миколая (XIX ст.), побудована в 1845 р. на кошти поміщика Михайла Леонтійовича Корженівського. У 1842 р. за його допомоги в с. Поляни було закладено церкву Святого Архістратига Михаїла: дерев'яна, з аналогічною дзвіницею, міцна й з достатнім начинням. В церкві зберігаються сповідальні відомості з 1848 p., а опис церковного майна складено в 1851 р.
До об'єктів, що мають історичну, культурну й архітектурну цінність, належить ще одна будівля, збудована Корженівським, — церква Іоанна Богослова, що розташована у с. Балашівка.
У районі функціонує 43 сільгосппідприємств, в тому числі:
•    38 селянська-фермерських господарств (СФГ);
•    3 сільськогосподарських виробничих кооперативів (СВК);
•    1 товариство з обмеженою відповідальністю „Ярина" (ТзОв);
•    1 відкрите акціонерне товариство „Березнівсъке птахопідприємство" (ВАТ);
•    18, тис. особистих селянських господарств.
Зміна відносин власності на землю, пов'язаний з нею швидкий розвиток індивідуальних селянських господарств, поставили на порядок денний проблему формування розгалуженої структури обслуговуючих організацій, створення ринку матеріально-технічного забезпечення села, збуту його продукції. Для її вирішення в районі створено:
•    2 агросервісних підприємства з технічного обслуговування, ремонту сільськогосподарської техніки, надання агросервісних послуг з обробітку землі;
•    7 оптово-роздрібних фірмових магазини з реалізації с/г техніки, запчастин, паливо-мастильних матеріалів, міндобрив, засобів захисту рослин;
•    22 універсальні стаціонарні приймально-заготівельні пункти;
•    2 спеціалізовані магазини роздрібної торгівлі сільгосппродукцією;
•    48 пунктів по заготівлі молока.
Промисловість району представлена 7 промисловими підприємствами:
ТзОВ "Моквинська паперова фабрика": папір побутового чи санітарно-гігієнічного призначення, папір основа для парафінування, папір для гофрування, обгортковий папір.
•    Зірненський спиртзавод: спирт етиловий.
•    ТзОВ „Бімол": масло тваринне, казеїн, цільно-молочна продукція, сир твердий, сир плавлений;
•    Хлібокомбінат: хлібобулочні вироби, безалкогольні напої, соки натуральні.
•    ПП ПК „Десна": молоко згущене, оцет, мед штучний, напій газований.
•    Рівненська сірникова фабрика: сірники.
•    ТзОВ „Укленко": пальта, напівпальта, плащі, куртки жіночі, спідниці, брюки, жакети, піджаки.
В районі діє "Зірненський спиртовий завод", який був заснований в 1906 році як винокурний завод, що працював протягом 2-3 місяців на рік на сировині, вирощеній на панській землі. Технічний рівень і технологія, як для початку минулого століття були примітивними. Парою з котельні, яка працювала на дровах, розпарювали сиру картоплю, приводили в рух дробилку для помелу ячменю. Розпарену картоплю і мелений ячмінний солод закладали по черзі у десять дерев'яних чанів, в яких проходив процес бродіння.
Сьогодні Зірненський спиртзавод - одне з високо оснащених і тому перспективних підприємств у спиртовій галузі країни. Його потужність - 3000 дал спирту на добу. Завод має дві варильні схеми розварювання крохмалевмісної сировини, причому високотемпературна схема дає можливість переробити дефектну сировину. Дріжджебродильне відділення має 12 бродильних апаратів об'ємом 129 метрів3. На підприємстві створено надійну енергетичну базу: три газифіковані котли г дві трансформаторні підстанції з чотирма трансформаторами.
В районі функціонує 371 торговельні підприємства, 228 побутових закладів, 152 малих підприємств.
Медичне обслуговування населення здійснюється центральною районною лікарнею на 276 ліжкомісць, Соснівською районною лікарнею на 35 ліжкомісць, 8 амбулаторіями, 34 фельдшерсько-акушерськими пунктами. В селі Зірне функціонує протитуберкульозна лікарня, яка фінансується з обласного бюджету.
Протягом трьох останніх років відкрито сучасне реанімаційне, кардіологічне та терапевтичне, дитяче та неврологічне відділення, дві лікарські амбулаторії, 8 палат з поліпшеними умовами перебування хворих в стаціонарних відділеннях центральної районної лікарні, 6 палат для перебування хворих ветеранів війни. Придбано сучасне діагностичне обладнання.
Центральна районна лікарня має вищу акредитаційну категорію, є базою передового досвіду.
Березнівщина має розвинену мережу загальної освіти, до складу якої входить 56 загальноосвітніх навчальних закладів, з них:
•    закладів нового типу - 8 (гімназія - 1, агротехнічний ліцей-інтернат - 1, ліцей-інтернат спортивного профілю - 1, НВК «Колегіум - ЗОШ І-ІІ ступенів» - 1, НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» - 2, НВК «Економіко-гуманітарний ліцей - ЗОШ І-ІІ ступенів» - 1, НВК «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітній навчальний заклад» - 1);
•    загальноосвітні навчальні заклади: І-ІІІ cт. - 15, І-ІІ cт. - 16, І ст. – 1;
•    дошкільних навчальних закладів - 13 (працюють постійно - 10, сезонно - 3);
•    позашкільних навчальних закладів — 3 (будинок дітей і молоді - 2, дитяча юнацько-спортивна школа - 1).
В районі функціонує шість спеціалізованих закладів для обдарованих дітей, в яких упроваджено профілі за всіма основними напрямами профілізації: суспільно-гуманітарним, природничо-математичним, філологічним, спортивним, естетичним, технологічним. Таким чином реалізуються певною мірою конституційні вимоги до рівного доступу всіх учнів до якісної освіти.
В місті Березне функціонують Західноукраїнський коледж "Полісся", лісовий коледж, Державний професійно-технічний навчальний заклад „Березтвсъке вище професійне училище" та Державний професійно-технічний навчальний заклад .„Соснівський професійний ліцей" в смт. Соснове.
В м. Березне функціонують краєзнавчий музей, кінотеатр, музична школа, дитяча та доросла бібліотеки. При районному будинку культури діє 8 самодіяльних колективів, які носять почесне звання «народний аматорський». Це - народний хор, ансамбль народних інструментів, народна капела, духовий оркестр, драматичний театр, ансамбль танцю «Берізка», ансамбль скрипалів і вокально-інструментальний ансамбль та 4 фольклорні колективи сіл: Білка, Малушка, Князівка, Зірне. Два дитячих колективи дитячої музичної школи носять звання «зразковий».
На території району діє 42 клубних заклади (в сільській місцевості - 41), 46 бібліотек (38 в сільській місцевості).
До послуг населення району: 21 - спортивний зал, 125 - спортивних майданчиків, 35 - футбольних поля, 57 - майданчиків з тренажерним обладнанням, 16 - стрілецьких тирів, 1 стадіон. В районному центрі працюють спортивно-оздоровчий комплекс, плавальний басейн, веслувальна база, дві дитячо-юнацькі спортивні школи, куди залучено 2275 дітей. Підготовлено 2 заслужених майстри спорту, 2 майстри спорту міжнародного класу, 63 майстри, 283 кандидатів у майстри спорту, працює 2 заслужених тренери України, 4 тренери-викладачі отримали почесне звання „Заслужений тренер України".

Lasertag system drive лазертаг http://www.qzar-nn.ru.
 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.