Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Гоща

Містечко, за 30 км від Рівного. Перша згадка у літописах про Гощу датується 1152 роком. В глибоку давнину великі Литовські князі подарували землю по річці Горинь між Корцем і Острогом хрещеному магометанину Мурзі-Кирдей-Хану. На Волині Кирдей породичавсь з нащадками роду Голенки. У XIV ст. він поселяється в Гощі. Протягом XIV-XVII ст. його рід згадується в історії як Гійські, Готські, а згодом як Гойські. В традиції роду Гойських було підтримувати православну церкву, засновувати монастирі і заклади освіти. В 1495 році великий Литовський князь Олександр Янгелович на прохання Богдана Гойського запровадив у Гощі ярмарки. Щороку таких ярмарків відбувалося чотири. У ХУІ ст. ще одна Гойська, Ганна, була не тільки володаркою Гощі, але й заснувала Почаївський монастир. Бурхливого розвитку освіта набула на початку XVII ст. Філія Києво-Могилянської академії в Гощі була заснована Великим Митрополитом Петром Могилою, але її фундатором стала видатна українська патріотка княгиня Раїна (Ірина) Соломорецька з роду Гойських, яка в своєму маєтку заснувала монастир Св. Михайла, а при ньому вищу школу, переведену з Вінниці в 1639 р. МИХАЙЛІВСЬКА ЦЕРКВА, 1639. Рідкісної архітектурної конструкції. Сучасного вигляду набула після реконструкції 1888. ПАРК. Закладений на поч. XVIII ст. Пам'ятка природи республіканського значення. Тут втілено англійський принцип планування алей, які розходяться в врізнобіч. Серед дерев — гінкго, софора японська, окремі ясени і каштани мають в діаметрі 2 м.

Б. Рожко В. Раїна Соломорецька – засновниця академії в Гощі // Рожко В. Духовні православні освітні заклади Волині X-XX ст. – Луцьк, 2002. – С. 47-53.

Шолодько П.М., Мельничук В.С. Гоща: Короткий нарис історії селища. – Рівне, 1993. – 7 с. Т. Всі автобуси Київського напрямку.

Герб смт. Гоща Прапор смт. Гоща
 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог