Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Корець

Місто, за 60 км від Рівного. Перша писемна згадка про Корець (його названо Корчеськ) в Київському літописі (, який є складовою Іпатіївського списку) датується 1150 р. У 12 ст. він входив до удільного Пересопницького князівства, а в 13 - першій половині 14 ст. - до складу Галицько-Волинського. З середини 14 ст. Корець —під владою Великого князівства Литовського; в 1386 р. литовський князь Ягайло передав місто Федору Острозькому. До 1651 р. Корцем володіли українські православні магнати — удільні князі Корецькі. Після другого поділу Польщі (1793 р.) Корець входить до складу Російської держави і стає волосним центром Новоград-Волинського повіту Волинської губернії. КОМПЛЕКС СВЯТО-ТРОЇЦЬКОГО ЖІНОЧОГО МОНАСТИРЯ, 1620. Первісне був францісканським. 1863 переданий православним. До комплексу входять: Троїцька церква (1620) з розписами XIX ст., келії (1620), Йоано-Предтеченська церква (1890), дзвіниця (1905). Архітектура ансамблю виражає характерні особливості укр. мистецтва XVII-XIX ст. У 1921 році Корецький Свято-Троїцький монастир став підпорядковуватися митрополиту Варшавському і всієї Польщі. За радянських часів він також залишався діючим. На початку 80-х років XX століття монастир, який тоді належав до Московського патріархату, отримав ставропігію (право внутрішнього самоуправління) і став підпорядковуватися безпосередньо Патріарху Московському, у віданні якого перебуває і досі. МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА, 1834. В середині розписи XIX ст. В архітектурі поєднані риси класицизму зі структурою українських дерев'яних храмів. ЗАМОК, XV-XVIII ст. На гірці, над р. Корчик. Був оборонною спорудою, обведеною валом і ровом. У XVII-XVIII століттях замок суттєво перебудовувався і набув нарешті ренесансного зовнішнього вигляду. Остання, найбільша перебудова, була здійснена князем Йожефом Чарторийським у 1780 році, внаслідок чого замок був пристосований під князівський палац з бароковими деталями. У 1832 році в замку спалахнула пожежа, яка повністю його знищила зсередини - залишилися лише зовнішні стіни. На сьогодні найкраще збереглася трьох'ярусна надбрамна вежа. КОСТЕЛ СВ. АНТОНІЯ, 1533. В 1706 набув барокковий декор. 1916 перебудований. Збереглися розписи XVIII ст. В структурі поєднано архітектурні форми XVI- XVIII ст. і поч. XX ст.

Б. Корцю – 850 років: Наук. зб. матеріалів і тез наук.-краєзн. Конф. 13-14 жовт. 2000 р. – Рівне: Волинські обереги, 2000. – 119 с. Панасенко О., Якубець Л. Корець і Кореччина: історія. – Луцьк, 2000. – 144 с.

Герб Корця прапор Корця Корецький Свято-Троїцький монастир Корецький Свято-Троїцький монастир Могила Анни Андро  на території Корецького монастиря Руїни Корецького замку
 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог