Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Обласна літературна премія ім. Валер’яна Поліщука

Історична довідка

Президія правління Ровенської обласної організації Добровільного товариства любителів книги УРСР і бюро обласного літературного об’єднання в листопаді 1982 року встановили обласну літературну премію ім. Валер’яна Поліщука. Премією відзначаються літератори Рівненщини за високоідейні художні твори, за активну діяльність в Товаристві книголюбів і пропаганду художньої і суспільно-політичної книги, використання її в справі виховання трудящих.

Валер’ян Поліщук — один із найвідоміших представників української поезії 20-х років, покоління “Розстріляного відродження”. Він народився 1 жовтня 1897 року у селі Більче Дубенського повіту Волинської губернії (нині Демидівського р-ну Рівненської обл.) у селянській родині.
В. Поліщук — автор понад двадцяти творів великої епічної форми (поем «Ленін», «Дума про Бармашиху», «Великий Хам», «Асканія Нова», «В ярах», «Європа на вулкані», віршованих романів «Ярина Курнатовська», «Червоний потік»), десятків томиків лірики та збірок для дітей, кількох книжок нарисів («Повість металу й вугілля», «Рейд у Скандинавію», «Розкол Європи»), романів («Григорій Сковорода», «Завзятий вік») та багатьох літературно-критичних, теоретичних та публіцистичних виступів. У 20-ті роки XX ст. В. Поліщук заснував у Києві літературну групу «Гроно», був одним із організаторів «Федерації пролетарських письменників», членом спілки пролетарських письменників «Гарт», організатором літературної групи «Авангард» у Харкові. Бібліографія його опублікованих творів нараховує сотні назв, важко злічити кількість критичних статей, рецензій та інших відгуків на творчість поета, що з’явилися друком за його життя.
У 1934 році В. Поліщук був арештований і засуджений до 10 років ув’язнення, а в 1937 році став жертвою Великого терору разом із тисячами інших представників української творчої та наукової інтелігенції, його життя обірвалося на 41-му році.
Матеріали про життя і творчість В. Поліщука передала в Рівненський обласний краєзнавчий музей його дочка Людмила Поліщук у 1980-1990-х рр.

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог