Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Обласна літературно-мистецька премія ім. Бориса Тена

Президія обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Ровенська організація Спілки письменників УРСР, науково-методичний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи, відділення музичного товариств УРСР, дирекція художньо-виробничих майстерень Художнього фонду УРСР встановили обласну премію ім. Бориса Тена – перекладача, мистецтвознавця.
Премією відзначаються кращі фольклористи, етнографи, майстри народної творчості, художники, письменники, композитори, професійні та самодіяльні художні колективи, керівники фольклорно-етнографічних ансамблів.

Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський) народився 9 грудня 1897 році в селі Дермань Дубенського повіту Волинської губернії (нині Здолбунівського р-ну Рівненської обл.) у родині священика та вчительки.
Навчався у Клеванському духовному училищі, Волинській духовній семінарії, Волинському інституті народної освіти в Житомирі, у Московському музично-педагогічному інституті.
У 1919-1923 рр. працював викладачем у школах Житомира.
У 1924 році Борис Тен переїхав до Києва, де брав активну участь у діяльності УАПЦ, був настоятелем у православних храмах Києва, членом Всеукраїнської православної церковної ради, співробітником журналу «Церква і життя». Водночас плідно працював як поет і перекладач у книговидавництвах Києва.
У 1929 році Борис Тен був заарештований ДПУ за ст. 54-11 і засуджений до 10-ти років ув’язнення. Покарання відбував на Далекому Сході, у Владивостоці.
Після звільнення у 1936-1941 рр. працював завлітом у Київському пересувному театрі, був керівником музичних колективів у Калінінській обл. в Росії. Під час Другої світової війни воював у Червоній армії, потрапив у полон, був в’язнем нацистських концтаборів.
У 1946 році повернувся в Житомир, працював у інституті іноземних мов, педагогічному інституті, музичному училищі. Очолював обласне літературне об’єднання та об’єднання самодіяльних композиторів Житомирщини.
З 1957 року Борис Тен — член Спілки письменників України. Його творчі здобутки становлять переклади творів Арістотеля, Платона, Есхіла, Софокла, Еврипіда, Арістофана, Ексніра, Шіллера, Шеньє, Словацького, Міцкевича, Пушкіна, Л. Толстого та ін. Переклади з античних творів Бориса Тена, за визначенням професора Білецького, є «найкращими з відомих». Основним творчим доробком, а в той час справою усього свого життя, Борис Тен вважав переклади на українську мову Гомерових поем «Іліади» та «Одіссеї».
Щиро прислужився він оперному та взагалі театральному мистецтву, переклавши численні лібрето опер. У творчому доробку Бориса Тена багато п’єс, перекладених для українських театрів.
Відомий Микола Васильович не тільки як перекладач, у 1970 році вийшла друком книга його оригінальних поезій «Зоряні сади».
Помер Борис Тен 12 березня 1983 року в Житомирі.

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог