Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Обласна організація профспілки працівників лісових галузей

Профспілка працівників лісових галузей бере свій початок в далекому 1905 році, створено профспілкову організацію на підприємстві «Товариство технічної розробки лісових виробів» (с. Оржів), засновником і першим головою був І.М.Єжемковський. В 1905 році він очолив організований виступ робітників та селян за розділ поміщицьких земель. Великий виступ деревообробників відбувся у 1909 році. 12 червня 1912 року відбувся страйк на Оржівському лісопильному заводі. В 1920 році Оржів відійшов до поміщицької Польщі, та профспілковий рух продовжував жити, і в 1923 році на оржівських деревообробних підприємствах організовується відділення професійних спілок робітників деревообробної промисловості. В цей період профспілки, вимагаючи підвищення зарплати, створення належних умов праці, організовують страйки. Так, 27 вересня 1924 р. брали участь у страйку 200 чол., а у червні 1925 р. майже 400. Адміністрація вимушена була задовольнити їх вимоги. В1937 р. застрайкувало 300 робітників фанерного цеху і стали до роботи тільки після того, як адміністрація виконала їх вимоги. Вся робота до 1939 року проводилась під керівництвом КПЗУ. У1939 році після приєднання західноукраїнських земель до Української РСР розпочався новий період життя, у якому велика роль відводилась профспілкам. Згідно з рішенням Республіканського комітету лісу та сплаву, на територіях Волинської та Рівненської областей створюється Рівненський обком профспілки лісу та сплаву, який розпочав роботу із залучення працюючих у профспілку на підприємствах, які займалися заготівлею, вирощуванням та сплавом лісу і виробництвом продукції з деревини. Ці дані підтверджуються архівним документом, датованим січнем 1940 року, за назвою «Тимчасове посвідчення видане 2 січня 1940 року на ім’я Мозгового M.I. Рівненським обкомом профспілки лісу та сплаву».
Діяльність профспілки тимчасово було призупинено роками війни. Та в квітні 1944 року, після звільнення Рівненщики та Волині від німецьких загарбників, обком профспілки поновив свою роботу. Очолив обком профспілки Андрій Федорович Гурта.
Згідно з рішенням ВЦРПС, 7 січня 1942 року на обслуговуванні профспілки лісу та сплаву знаходились підприємства та організації, які займалися заготівлею та вирощуванням і сплавом лісу та виготовленням продукції із деревини. В цей період профспілки багато уваги приділяли питанням створення належних умов праці та побуту членів профспілки, оздоровленню їх та членів їх сімей, спортивно-масовій та культмасовій роботі, укладанню колдоговорів. Перший колдоговір було прийнято на Смизькому деревообробному комбінаті ще у 1948 році, а вже у 1949-у - колдоговори були укладені на всіх підприємствах.
У1951 році на балансі обкому профспілки був піонерський табір у м.Клевань, в якому оздоровлювались діти працівників галузі.
У1951 році на пленумі обкому профспілки головою було обрано Івана Прокоповича Богачова, який працював головою до березня 1963 року. В цей час відбуваються зміни у народногосподарському комплексі, що призвело і до зміни назви профспілки. І вже з 1954 року Рівненський обком профспілки лісу та сплаву перейменовано у Рівненський обком профспілки працівників лісової, паперової та деревообробної промисловості. Діяльність обласного комітету профспілки проводилась згідно з Статутом професійних спілок СРСР.
15 серпня 1975 року на черговому пленумі головою обкому профспілки було обрано Едуарда Петровича Терьохіна, який працював на цій посаді до 12 травня 1996 року.
В1990 році відбулася зміна назви профспілки на Рівненський обком профспілки працівників лісових галузей.
У березні 1996 року підприємства, які входили до складу об'єднання «Рівнеліс», на своїх установчих зборах прийняли рішення про вихід із профспілки працівників лісових галузей України і створення Рівненського обкому профспілки працівників лісового господарства. 12 травня 1996 року на II пленумі обкому профспілки відбулася процедура з виходу профспілкових комітетів лісового господарства із складу обкому профспілки лісових галузей.
На даний час профспілка носить назву Рівненська обласна організація профспілки працівників лісових галузей (з лютого 2000 року), після легалізації профспілок згідно із Законом України «Про профспілки».
Станом на 1 січня 2008 року профспілка об’єднує 11 первинних профспілкових організацій, які обслуговують 15 підприємств та організацій.
До складу обласного комітету входять первинні профспілкові організації: ТОВ «Свиспан Лімітед» (голова профкому О.Бурячинський), ТОВ «Моквинська паперова фабрика» (голова Л.Хилюк), Костопільський будівельно-технологічний технікум (Ж.Алексейчук), обласна організація мисливців та рибалок (Н.Зейда), Костопільська ДЮСШ (О.Карпінська), ВАТ «Радивилівська меблева фабрика»(В.Комзарьов), ДП «Деревообробник», ВАТ «Клеванський ДОК» (голова М.ФІліпова), ВАТ ВТП «Рівнедерев» (Т.Босович) та інші.
Головним завданням профспілки працівників лісових галузей було і є зміцнення своїх рядів, залучення у профспілкове членство, оздоровлення працюючих та їх дітей, створення належних умов праці, забезпечення соціально-економічного захисту працюючих, інші питання, передбачені Статутом галузевої профспілки.

Контакти: 

33028, м. Рівне, пр. Миру, 7-а, тел.: 63-31-76

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог