Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Обласна організація Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг

Свою історію Всеукраїнська профспілка торгівлі веде з 1905 року, зі створення в м. Києві профспілок офіціантів і службовців торгово-промислових підприємств.
Рівненський обком профспілки працівників держторгівлі та громадського харчування відновив свою діяльність в жовтні 1944 року на основі постанови секретаріату ВЦРПС № 590 від 23.07.1943 року (про відновлення діяльності профспілкових органів на звільненій від німецько-фашистських окупантів території) і рішення першої обласної конференції працівників держторгівлі та громадського харчування (5 жовтня 1944 року).
Він об'єднував профспілкові організації системи державної торгівлі та громадського харчування. На той час було відновлено 44 профспілкові організації, що налічували 1227 членів профспілки.
В червні 1946 року відбулася друга обласна профспілкова конференція працівників держторгівлі та громадського харчування. На пленумі обласного комітету обрали нового голову обкому профспілки працівників держторгівлі та громадського харчування -Данильченка Якова Михайловича.
25 грудня 1950 року на п’ятій звітно-виборній конференції на посаду голови обкому було обрано Басторину Марію Миколаївну. Головним завданням профспілки в ті часи було виконання рішень Комуністичної партії і Радянського Уряду - захист потреб населення. Перед торгівлею стояло завдання щодо збільшення матеріальних благ і культурного рівня населення нашої країни, розширення торгової спілки, збільшення кількості спеціалізованих магазинів, їдалень, чайних, ресторанів. Велика увага приділялася підготовці торгових працівників - продавців, кухарів, бухгалтерів і т.п. Збільшувався прийом у вищі та середньо-спеціальні учбові заклади.
Велика робота проводилась обкомом профспілки з оздоровлення дітей працюючих шляхом організації піонерського табору та різноманітних оздоровчих заходів.
Обком профспілки працівників держторгівлі та громадського харчування припинив свою діяльність у такому статусі в жовтні 1957 року на підставі постанови Українського Республіканського комітету профспілки працівників держторгівлі та громадського харчування і рішення обласної профспілкової конференції профспілки працівників держторгівлі та споживчої кооперації, прийнявши рішення про об'єднання обкому профспілки працівників держторгівлі та громадського харчування і обкому профспілки працівників споживчої кооперації. Перша Рівненська обласна конференції профспілки працівників держторгівлі і споживчої кооперації відбулася 31 січня 1958 року. Його головою був обраний Аршов Олександр Іванович. На обслуговуванні обкому знаходились 370 профспілкових організацій -10373 членів профспілки.
22 квітня 1963 року головою обкому профспілки обраний Пунченко Михайло Федорович. У травні 1965 року на посаду голови обкому профспілки працівників держторгівлі і споживчої кооперації обрали Савченка Івана Олексійовича.
Десята звітно-виборна конференція, яка відбулася 4 грудня 1976 року, головою обкому профспілки працівників держторгівлі і споживчої кооперації обрала Скібчика Акима Климовича, який займав цю посаду до 1986 року.
25 жовтня 1986 року на шістнадцятій обласній конференції головою обкому профспілки працівників державної торгівлі і споживчої кооперації обраний Балишев Володимир Іванович. На обслуговуванні обкому профспілки знаходилося 237 профспілкових організацій і налічувалося 10476 членів профспілки, або 99,9% від числа працюючих, учнів та студентів.
Четвертий пленум обкому профспілки працівників держторгівлі і споживчої кооперації 3 грудня 1988 року обирає головою обкому профспілки Іванченко Зінаїду Олексіївну, яка займала цю посаду до 2000 року.
В1990 році обком профспілки працівників держторгівлі і споживчої кооперації поділено на два обкоми: обком профспілки працівників торгівлі, громадського харчування та послуг і обком профспілки працівників споживчої кооперації.
Згідно зі свідоцтвом №1323 від 01.02.2000 року відбулася зміна в назві організації і на сьогоднішній день це - Рівненська обласна організація профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг. За час існування профспілки торгівлі неодноразово змінювалась її назва, структура, але незмінною залишається мета - захист трудових, соціально-економічних, професійних прав та інтересів її членів.
Сьогодні профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг переживає нелегкі часи. Торгівля - галузь економіки, яка має найбільший вплив на розвиток внутрішнього ринку та підвищення його конкурентоспроможності. Однією з основних проблем розвитку торгівлі та споживчого ринку наразі є відсутність адекватної, повної та своєчасної статистики, і, відповідно, аналізу процесів, які відбуваються на ринку. Відсутність комплексної торговельної політики, що здійснюється єдиним органом, та порушення міжгалузевих зв'язків призводять до хаотичності державних рішень та дерегулювання галузі.
На даний час всі державні підприємства торгівлі перетворилися у приватні. Не всі роботодавці працевлаштовують працівників, здебільшого зарплату видають в конвертах.
Однією з найбільших перешкод для розвитку соціального діалогу в торгівлі є слабкі можливості та представництво соціальних партнерів. Відсутні потужні об'єднання роботодавців, дієві органи виконавчої влади, з боку роботодавців чиниться протидія створенню та діяльності профспілкових організацій. Велика частина працівників залишається поза дією колективних договорів.
Як результат практичної відсутності соціального діалогу в торгівлі - мають місце численні порушення трудового законодавства. А тому саме профспілка працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг ставить перед собою завдання щодо соціально-економічного захисту працівників галузі.
 

Контакти: 

33028, м. Рівне, пр. Миру,7-а, тел.: 22-32-19

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог