Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Обласна профспілка працівників текстильної та легкої промисловості

Рівненська обласна профспілка працівників текстильної та легкої промисловості входить до складу Федерації профспілок області, її народження започатковано з Рівненської швейної фабрики і створення первинної профспілкової організації в листопаді 1948 року з чисельністю 180 чоловік (головою профкому обрана Сидоренко Лідія Трохимівна), що увійшла на профобслуговування в облпрофраду. Профспілкова організація швейної фабрики починалась з виробничого комплексу по вулиці Пересопницькій 47/49 (колишня синагога) і послужила основою до створення профспілки галузі. З часом, в 1958 році, виробничі потужності збільшились. Вперше звільненим головою профкому була обрана в 1959 році Бятец Наталія Кузьмівна за рекомендацією облпрофради, до складу якого і входила ППО.
Розвиток промисловості області припадає на 1960-1971 роки. Коли був введений в дію Рівненський льонокомбінат в 1963 році, створилась ППО чисельністю 7 тис.чол., головою якої була обрана Комелькова Євгенія Іллівна. Для підготовки кадрів виробничих професій ткаль, прядильниць та інших було засновано професійно-технічне училище №5 в грудні 1963 року, де була створена ППО чисельністю 120 членів профспілки на чолі з головою профкому Гайсьонок Валентиною Миколаївною. В цьому році була також створена ППО Рівненського текстильного технікуму на чолі з головою профкому Сташуком Володимиром Миколайовичем. До складу обласної профспілки ввійшла Дубнівська трикотажна фабрика, ППО якої діяла з 1959 року.
Перша обласна установча конференція зі створення Рівненської обласної профспілкової організації робітників текстильної та легкої промисловості чисельністю 9000 членів профспілки відбулась 18 червня 1966 року, де було обрано головою обласного комітету профспілки Комелькову Є.І.
Первинна профспілкова організація Радивилівського заводу "Фурнітура" стала організаційною ланкою обласної профорганізації в грудні 1966 року чисельність 380 чоловік.
В1967 році було розпочато будівництво Рівненської фабрики нетканих матеріалів, яка в1971 році була введена в експлуатацію з чисельністю працюючих 1500 чоловік. На базі цього підприємства почала діяти первинна профспілкова організація, її очолила голова профкому Бородіна Ніна Олександрівна.
Для забезпечення сировиною льонокомбінату в 1971 -1972 роках в районних центрах були зведені льонозаводи, які входили в обласне об'єднання льонозаводів, на них створені були профспілкові організації, а згодом увійшли в об'єднану профорганізацію чисельністю 700 членів профспілки.
З часом була введена в дію Дубровицька бавовнопрядильна фабрика в 1984 році, чисельністю 3000 чоловік.
В1991 році в обласній профспілці було 10 первинних профспілкових організацій з чисельністю 13910 членів профспілки.
За період 1970-1990 років галузь досягла високого розвитку як в економічному, так і в соціальному напрямку. Питома вага легкої промисловості в загальному обсязі виготовленої продукції промисловістю України становила 10%, по місту Рівне-36%.
Значна увага приділялась вирішенню соціальних питань працюючих. Було побудовано і введено в дію в галузі 15 гуртожитків, 2 санаторія-профілакторія, на "Рівнельон" - палац культури "Текстильник", спорткомплекс, на всіх підприємствах діяли клуби.
В галузі було забезпечено високий науково-технічний потенціал на всіх підприємствах. В1991 році в зв’язку зі змінами в політичній системі держави - створенням незалежної України, почалась і структурна перебудова промисловості. Державною програмою приватизації підприємств в першу чергу було передбачено роздержавлення легкої промисловості. В1993-1994 роках відбулось значне згортання як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій. Зовнішні інвестиції передбачали скорочення робочих місць і відповідно зменшення чисельності на підприємствах. Відповідно зменшилась і чисельність ППО. В галузі в 1995 році членів профспілки нараховувалось 9800 чоловік.
Реструктуризація підприємств галузі проводилась без підтримки держави, що привело до негативних наслідків. В першу чергу - це згортання соціальної інфраструктури і банкрутства підприємств. Найбільші підприємства „Рівнельон" та „Дубротекс" були зруйновані процедурою банкрутства.
Період 1995 - 2005 років самий тяжкий для обласної профспілки галузі по збереженню і діяльності ППО. Тому, більш важливим питанням соціального захисту працюючих було забезпечення конституційних прав працівників, надання допомоги у перепідготовці, перекваліфікації і створення умов для ефективного працевлаштування вивільнених працівників. Первинним профспілковим організаціям довелось приводити у відповідність профспілкову структуру до структури виробництва, зберегти дієвість ППО, укласти колдоговори на новостворених підприємствах і працювати в умовах постійних конфліктів, трудових спорів і на громадських засадах. За цей період чисельність членства галузі значно зменшилась, але обласна профспілка збереглась. Виробляються нові підходи в профспілковій роботі, і в першу чергу - це соціальне партнерство між власником і ППО, яке регулюється колективним договором.
Обласна профспілкова організація постійно залучає свої членські організації до відпочинку вихідного дня через екскурсії, участі в спортивних заходах і проведенні аматорських фестивалів серед підприємств і організацій галузі.
На сьогоднішній день основним питанням в галузевій профспілці є контроль за дотриманням норм передбачених Галузевою угодою, виконання в повному обсязі колективних договорів підприємств і організацій.

Контакти: 

33028, м. Рівне, пр. Миру, 7-а, тел.: (0362) 22-40-27

Подробное описание moneyveo кредит здесь.
 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог