Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Премія імені Ігоря Свєшнікова

Науково-краєзнавча премія імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини краю заснована рішенням Рівненської обласної ради у 2005 році. Вона присуджується з метою стимулювання розвитку цієї галузі, відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури, за високий професіоналізм, плідну творчу роботу і культурно-просвітницьку діяльність. Вручається щорічно з нагоди Міжнародного Дня охорони пам'яток історії та культури. Грошовий еквівалент премії імені Ігоря Свєшнікова – 2 тисячі гривень.

Ігор Кирилович Свєшніков (Свєшников) (19 жовтня 1915, Київ — 20 серпня 1995, Дубно на Рівненщині, похований у Львові) - археолог, дослідник Берестецької битви 1651 року, доктор історичних наук.
Дитинство провів у селі Хотин на Рівненщині, поблизу місця, де відбулася битва під Берестечком у ході Національно-визвольної війни українського народу 17 століття. Перші археологічні розвідки припадають на 1937 - 1939 роки. Основна наукова діяльність була пов'язана з роботою у відділі археології Інституту суспільних наук (Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича), де працював з 1959 р.
Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком" (1993). Досліджував і давньоруське літописне місто Звенигород біля Львова. Він також автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили" (Державний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви"), численних публікацій у наукових журналах та в пресі.
Був почесним членом Рівненського краєзнавчого товариства Всеукраїнської спілки краєзнавців. Краківська академія наук (Польща) незадовго до кончини українського вченого прийняла його в академіки.
 

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог