Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Рівненське обласне управління у справах захисту прав споживачів

Захист прав споживачів – це законодавча, адміністративна та судова охорона інтересів споживачів товарів, робіт і послуг, головним чином від порушення цих прав виробниками продукції (виконавцями робіт, послуг) і продавцями.
Захист прав споживачів забезпечується Законом України „Про захист прав споживачів”, який регулює відносини між споживачами товарів (робіт, послуг) та виробниками, виконавцями, продавцями різних форм власності, а також встановлює права споживачів.
Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на:
1) захист своїх прав державою;
2) належну якість продукції та обслуговування;
3) безпеку продукції;
4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця);
5) відшкодування шкоди (збитків), завданих дефектною чи фальсифікованою продукцією або продукцією неналежної якості, а також майнової та моральної (немайнової) шкоди, заподіяної небезпечною для життя і здоров'я людей продукцією у випадках, передбачених законодавством;
6) звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав;
7) об'єднання в громадські організації споживачів (об'єднання споживачів).
Забезпечення реалізації державної політики щодо захисту прав споживачів у регіоні здійснює управління у справах захисту прав споживачів у Рівненській області. При обласній державній адміністрації діє координаційна рада з питань захисту прав споживачів.
У Гощанському, Березнівському, Демидівському, Дубенському, Дубровицькому, Зарічненському, Здолбунівському, Рокитнівському районах та містах Кузнецовськ, Острог і Дубно повноваження по захисту прав споживачів покладено на окремих відповідальних осіб органів місцевого самоврядування. У Костопільській та Радивилівській районних радах діють структурні підрозділи з питань захисту прав споживачів.
У м.Дубно функціонує громадська організація „Захист прав споживачів”, у місті Острозі – Регіональний центр захисту прав споживачів і Острозький осередок Всеукраїнської громадської організації „Союз споживачів”, у м.Кузнецовськ – Асоціація захисту прав споживачів міста.
Для забезпечення державної політики у сфері захисту прав споживачів у області впроваджена Програма захисту прав споживачів у Рівненській області на 2008 – 2011 роки. Положення Програми враховують потребу регіону у покращенні якості та безпеки продукції, яка виготовляється, виробляється або реалізується на території області, підвищенні знань серед населення області про права, законні інтереси та обов'язки споживачів та можливі способи захисту, посиленні контролю за інформацією про товари, роботи та послуги, яка надається продавцями, виробниками, виконавцями споживачеві.
Якщо виникають сумніви щодо якості та безпеки придбаних продуктів харчування, споживач може звернутися для проведення лабораторного дослідження за власний рахунок до випробовувальної лабораторії харчової продукції ДП „Рівнестандартметрологія” (адреса: м. Рівне, вул. Замкова, 31, телефон „гарячої лінії” 22-30-93).
 

Контакти: 

33028, м. Рівне, вул. С.Петлюри, 5. Тел.: 22-14-23

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог