Опитування

Наскільки Вам згодилося у Вашій нинішній роботі та вища освіта, яку Ви отримали?:

Лічильники

Яндекс.Метрика

Погода в м.Рівне

Школа с. Мокре, що на Дубенщині, відсвяткувала столітній ювілей

На шкільний ювілей з’їхалися випускники різних років випуску з усієї Рівненської області
   «Школа змінилася… Я згадую, якими були наші класи: то були післявоєнні роки, важкі роки бідності… Тому серце радіє, що наші діти і внуки мають набагато кращі умови, що не знають тієї біди, свідками якої були ми», - розповідає випускниця школи с. Мокре 1962 року Галина Тишковець. Вона приїхала на свято не одна – із сином Віталієм, який свого часу теж закінчив цю школу.
   Осторонь події не залишився і депутат Рівненської обласної ради та почесний голова обласного благодійного фонду «Любіть Україну» Данило Корилкевич, подарувавши навчальному закладу сучасну комп’ютерну техніку (сканер, принтер, ксерокс), щоб школа могла йти в ногу з часом.

З історії школи та села:
Перша згадка про село Мокре Дубенського району належить до 1545 року в описі майна Кременецького замку. Нині тут проживає до 200 жителів. Один із перших вчителів української мови Орендаренко Феодосій заснував у селі «Просвіту», створив при школі бібліотеки українських письменників, поетів.
Теперішня Мокренська школа І-ІІ ступенів була заснована 1912 на кошти “Земства”. У 20-х роках ХХ століття Орендаренко організував гурток художньої самодіяльності. Тоді ж школа називалася “людова”.
В 30 – х роках навчання велося польською мовою, а українською читалося лише два уроки на тиждень – в понеділок та четвер. Тоді ж школу перейменували в “повшехну”. В ці роки дітей навчало подружжя Горачуп, а пізніше його замінило подружжя Цепенда.
Вчитель Цепенда організував гуртки художньої самодіяльності для молоді села українською мовою, а для дітей – польською. В 1939 році його призначили директором навчального закладу.
Школа працювала і в роки Другої світової війни. До 1945 року вона вважалася початковою. Директора Цепенду за роботу на окупованій території  було заарештовано. Він помер в Рівненській тюрмі, не дочекавшись суду.
 

 
 

Я РЕПОРТЕР

Шановні відвідувачі! У вас є можливість поділитися своїми новинами. Надсилайте їх на пошту rovno8@gmail.com або через форму контактів.

Ми виберемо найцікавіші і опублікуємо. Вас почують сотні людей, що заходять на сайт. А якщо ви прикладете фотографії, то і побачать.

Kаталог